Drahuše, 19

Číslo profilu 8969047
Datum registrace 02.02.2023
Aktualizován 05/31/2023
Jméno Drahuše
Země Czech Republic
Město Bílina
Orientace Heterosexuální
Věk 19
Znamení zvěrokruhu Rak
Výška 185 cm
Váha 62 kg
Barva vlasů Bílá
Barva očí Líska
Kouření Ne
Alkohol Ne
Oblíbené země Rumunsko Zanzibar

Inzeráty Vážná seznámení - Seznámení - známost a rande není jen o štěstí.

Tuto zprávu poskytl uživatel Drahuše Bílina 06/1/2023 09:28:06

Co přesně je konsenzuální nemonogamie? Je to zastřešující pojem pro různé druhy alternativních vztahových uspořádání, kam se řadí například polyamorie, swingováni nebo otevřený vztah. Tyto pojmy si každý může definovat trochu individuálně. Konsenzuální nemonogamie je pojem, se kterým se pracuje ve výzkumu, když se tyto fenomény zkoumají.

Muž 49 let hledá Ženu do 39 let na vážný vztah, On hledá ji, Detail inzerátu

Konsent znamená souhlas a opravdovou dobrovolnost všech zúčastněných. Ten souhlas je kdykoliv odvolatelný nebo přenastavitelný. Iva Rolederová. Psychoterapeutka zaměřující se na individuální a párovou terapii. Vystudovala psychologii na Karlově univerzitě a je členkou České asociace pro psychoterapii, Asociace manželských a rodinných poradců a České společnosti pro sexuální medicínu.

Při práci s jednotlivci i s páry se zaměřuje zejména na oblast vztahů, intimity a sexuality.

Vážná seznámení ona hledá jeho, Vyškov -

Komunikace umožňuje konsent udělovat, odebírat, ladit a dorovnávat tak, aby se ve vztahu lidé cítili bezpečně.

A jaké druhy vztahů si pod pojmem konsenzuální nemonogamie můžeme představit? Zkuste si představit osu XY, kde je jedna osa o míře sexuální otevřenosti, tedy na kolik je v pořádku mít sexuální kontakt s dalšími lidmi a druhá osa je o vztahové otevřenosti, tedy na kolik je v pohodě mít emoční romantický vztah s dalšími lidmi.

Například swingování typicky znamená, že pár vyhledává sexuální experimenty v kontextu organizovaných událostí. V praxi to může vypadat tak, že jdou partneři do klubu, kde si navzájem povolili mít sexuální kontakt s dalšími lidmi.

Ten se však nerozvíjí dál, s těmi jinými lidmi nenavazují další vztah a nestávají se součástí jejich života. Swingování se často pojí s akcemi, které jsou přímo za tímto účelem organizované. Další druh konsenzuální nemonogamie je například otevřený vztah, kde většinou figuruje jeden hlavní pár, který si umožňuje sexuální vztahy i s jinými lidmi. Tyto další vztahy bývají dlouhodobější, nejen jednorázová setkání, a jejich fungování může být ohraničeno různými pravidly, například ohledně četnosti setkání.

Otevřenost se týká hlavně sexuální roviny a neměla by se přetavovat do emočního romantického vztahu. Zase je to o konkrétních představách a přáních daného páru.

Může fungovat dlouhodobě? Probíráme v novém Balancu. V případě párů, které si povolují jak vztahovou, tak sexuální otevřenost, obvykle používáme označení polyamorie. Pro tyto lidi je tedy v pořádku navazovat další vztahy, které mají jak sexuální, tak romantickou rovinu. Ve všech těchto druzích vztahu se může lišit, kolik spolu primární partneři sdílejí, zda si říkají o každém setkání s někým jiným nebo jestli stačí, že si to na začátku povolili, ale potom už o tom nechtějí vědět do detailu.

hledám ženu na vážný vztah Vyškov

Jak časté jsou takové vztahy? V Česku na to nemáme dostupná data, ale ze zahraničních výzkumů víme, že zhruba 20 procent lidí s tím má nějakou zkušenost, tedy každý pátý a kolem procent v nějakém otevřeném vztahovém uspořádání žije. Ve své praxi se setkávám s nižšími desítkami klientů, kteří takto žijí, nebo nad tím přemýšlejí, ale to není reprezentativní vzorek.

Téma konsenzuální nemonogamie sdružuje lidi v jedné facebookové skupině a tam je zhruba dva tisíce lidí. Z vlastní praxe mám pocit, že počet lidí, kteří se o vztahovou otevřenost zajímají, narůstá, a to souvisí i s tím, jak moc je to téma medializované, jak moc se takové vztahy objevují ve filmech, tedy jak moc je to normalizované.

Momentálně běží v kinech film Hranice lásky. V tom filmu figuruje pár, který experimentuje s otevřeností, která postupně rozkládá jeho vztah. Co víme o životaschopnosti konsenzuálně nemonogamních vztahů a spokojenosti jednotlivců, kteří v nich jsou? O spokojenosti, tedy o tom, jak se nemonogamním lidem daří, víme, že se nijak výrazně neliší od lidí v monogamních vztazích. Co se týče zdraví toho vztahu, tak to také vychází stejně jako u monogamních vztahů.

- Jihomoravský kraj

Lidé se často ptají na délku otevřených vztahů. Co se týče trvanlivosti nebo životaschopnosti nemonogamních vztahů, tak se také neliší. Mohou trvat týdny, měsíce nebo celá desetiletí stejně jako u monogamních vztahů. Jedna studie uvádí jako průměrnou délku celých osm let. Výzkumy na toto téma ukazují, že lidé v konsenzuálně nemonogamních vztazích bývají méně vyhýbaví, což poukazuje na komfort s blízkostí jiných lidí.

V úrovni úzkostnosti se nijak neliší, to znamená, že se neobávají o ztrátu partnera více, než lidé v monogamních vztazích. To, co ve filmu Hranice lásky není moc reprezentativní, je úplná absence diskusí. Není tam popsané, že k tomu, aby nemonogamní vztah mohl fungovat, je alespoň na začátku nutná otevřená diskuse, nastavování očekávání a sdílení toho, jak nám v tom je a co potřebujeme, aby nám v tom bylo dobře. Tohle je naprosto nezbytné a myslím, že je trochu naivní myslet si, že to zvládneme hned napoprvé perfektně.

V rámci společnosti však existují vůči otevřeným vztahovým nastavením určité předsudky a předpoklady, že to nevyjde, že tyto vztahy přece nemohou fungovat. Jen při přípravě na tenhle rozhovor jsem se s nimi setkala několikrát. Z čeho tyto názory vychází, když studie jasně ukazují na to, že ty vztahy jsou stejně zdravé a trvanlivé jako ty tradiční, monogamní?

Na hodně bazální úrovni to atakuje naše základní představy o tom, co je to vztah, co je to pár a co je to rodina. Je to ve velkém kontrastu s tím, v čem jsme vyrůstali.

hledám ženu na vážný vztah Vyškov

Monogamie a mononormativa, tedy předpoklad, že vztah jsou dva lidé, je silný a všudypřítomný. Všichni jsme v tom vyrostli a představit si, že ta základní jednotka může být tvořena jiným počtem lidí, než jen dva je kontraintuitivní a tohle jde hodně hluboko.

On hledá ji - vážné seznámení, online seznamka v Ostravě |

Všichni jsme měli maminku, tatínka, babičku, dědečka. Jsme na to takhle zvyklí. Zajímavé však je, že i v naší monogamně založené společnosti máme spousty příkladů toho, kdy rodina znamená něco širšího než jen mámu a tátu. Například rodiny, kde figurují ex-partneři, ex-partnerky, jejich děti, děti z předchozích manželství, děti od jiných partnerů a tak dál. Tedy není to jen máma, táta a dvě děti. K předsudkům přispívá i to, že pro mnohé je tohle vztahové nastavení obtížně představitelné a tím pádem jsou k tomu automaticky skeptičtí jako ke všem novotám.

Také v tom může hrát roli strach z toho, co by to znamenalo pro mě, pro můj vztah, když bychom si připustili, že můj partner by mohl najít zalíbení v někom jiném. Proto je jednodušší si vůbec nepřipustit, že by něco takového mohlo fungovat a mohlo by se o tom mluvit otevřeně — je nám to nepříjemné, protože se v tom cítíme ohroženě. Co jsou typické problémy, které řeší lidé v konsenzuálně nemonogamních vztazích?

Liší se nějak od těch, se kterými se potýkají lidé v monogamních vztazích? Ahoj Hledám sympatickou fajn pohodovou ženu let z okolí Vyškova či Bučovic pro vážný vztah. Je mi 34 let Pohodář, se smyslem pro humor, klidný, rozumný, pracující. Dítě není překážkou odepíši všem.. Registrovat Přihlásit. Inzeráty Chat 26 Schůzka večer? CZ provozovatelé Máte dotaz? Rádi poradíme :. Celkem Dnes Pivnidisk4 35 Vyškov.

Na profilovky se u nás příliš nehraje, fotky ve vzkazech ale lidé posílají rádi :. Ideální počet schůzek měsíc 5. Zájem i o přátelství Ano. Preferovaný věk milence E-mail: Viditelné pro V. Sex seznamka pro milenecký vztah zadaných. Obchodní podmínky Zásady ochrany soukromí. Zadáváte neplatnou přezdívku nebo heslo : Zapomenuté přihlašovací údaje. Je nám líto, ale tato funkce je dostupná pouze pro V.

P uživatele. Podotýkáme, že V. MÍSTĚ Aktivně se snažíme, aby na naší seznamce byli registrovaní pouze slušní a sympatičtí uživatelé : Průběžně provádíme kontrolu nově registrovaných uživatelů. Pokud u určitého uživatele uvidíme, že nesplňuje níže uvedené podmínky, bude jeho profil smazán. Nemějte nám to za zlé, samozřejmě chceme mít základnu registrovaných uživatelů co největší, ale ne za každou cenu.

Pokud se uživatel prezentuje takto, tak se vystavuje nebezpečí, že mu kromě smazání profilu zamezíme přístup z jeho IP adresy.

Nemáme nic proti jedno-větovým inzerátům, musí však mít hlavu a patu : Povězte něco o sobě a o tom koho hledáte : Registrovat. Odesílání zpráv zdarma Zobrazení všech profilů zdarma Vkládání inzerátů zdarma.

Nemůžeme Vás pustit dále, jelikož nějaký údaj nebyl vyplněn nebo byl vyplněn špatně :.

Ona hledá jeho : Vážná seznámení : Seznamka : Vyškov -

Přejete si dnes večer zažít vzrušující diskrétní zážitek s někým neznámým? Jednorázová aférka má své kouzlo :. Stisknutím tlačítka "Souhlasím" potvrzujete, že:. Litujeme, uživateli nemůžete napsat, protože není autorizovaný.

Oslovte jej následující den. Už nás to vážně štve :. Neradi používáme rázná slova, či se chováme neuctivě, ale z jednání některých lidí nám je úzko. Jedná se většinou o lidi komunikující stylem "Čau, dáme sex? Dotyční nás pak hází do jednoho pytle s fejk seznamkami, aniž by se zamysleli nad tím, jestli není chyba v jejich projevu. Omlouváme se za neprofesionalitu. Už to v nás prostě bouchlo. Když přes 6 let denně vyvíjíte úsilí, abyste vybudovali seznamku, kterou budou mít lidé rádi, budou se na ni rádi vracet, nemáte falešné profily, nestrháváte nic z kreditek, zkrátka děláte to vážně v dobré víře, a i tak se do Vás párkrát do měsíce někdo obuje či dokonce vyhrožuje násilím, tak Vás to dost raní a máte tak nutkání se o tom zmínit.

0 / 5