Sara, 37

Číslo profilu 7082279
Datum registrace 06.02.2023
Aktualizován 05/31/2023
Jméno Sara
Země Czech Republic
Město Česko
Orientace Heterosexuální
Věk 37
Znamení zvěrokruhu Střelec
Výška 159 cm
Váha 59 kg
Barva vlasů Bruneta
Barva očí Líska
Kouření Ne
Alkohol Občas
Oblíbené země Kapverdy Mexiko Pacifik Venezuela

Single Zábřeh muži se zájmem o Erotická Seznamka, Eroticka Seznamka

Tuto zprávu poskytl uživatel Sara Česko 06/1/2023 09:56:06

Choreograf Giorgio Madia o Coppélii: Baletu dávám moderní podobu, ale jsem věrný původní myšlence

Po měsících čekání se baletní soubor Národního divadla moravskoslezského chystá na uvedení baletu Coppélia. Premiéra se koná v sobotu Inscenaci připravil italský choreograf a režisér Giorgio Madia.

Jeho verze slavné taneční pohádky podle E. Hoffmanna o svérázném vynálezci Coppéliovi, o panence v životní velikosti, škádlícím se páru Svanildě a Franzovi a jednom nevinném, ale zásadním podvůdku, se pevně opírá o originální klasické dílo, nabízí však čerstvý a velmi současný zážitek. S Giorgiem Madiou jsme si o něm povídali už před původním termínem ostravské premiéry, tedy začátkem března.

jak žena flirtuje Zábřeh

Zvětšit obrázek. Giorgio Madia během zkoušky představení. Foto: Sergej Gherciu. Jednou z hlavních postav baletu Coppélia je podivínský konstruktér mechanických hraček Coppélius. Nepatří u diváků mezi ty nejoblíbenější, je tak trochu temný a děsivý, ve vaší verzi ho však představujete v jiném světle. Proč jste si přál, aby lidé s touto postavou sympatizovali?

Cítil jsem, že je tato postava poněkud plochá, že ji vidíme jen jako starého bláznivého vynálezce. Zdálo se mi, že by bylo hezké ji trochu zlidštit a také možná zjistit, co přimělo Coppélia vytvořit panenku v životní velikosti je to vlastně velmi aktuální, i dnes lidé tvoří a kupují panenky, mají je místo partnerů, dokonce se do nich mohou zamilovat.

Coppélius je v podstatě osamělý člověk, který díky své představivosti a tvořivosti vyrobí panenku a doufá, že ho bude milovat. Když se do jeho laboratoře vloupají vesnické dívky a dělají si z něj legraci, tak vlastně zničí jeho sen. Přemýšlel jsem také nad tím, co se s postavou Coppélia stane po svatbě ústředního páru, Franze a Svanildy.

Kniha Flirtování - krátký pohled na malé štěstí - Trh knih - můj antikvariát online

Jaká je jeho budoucnost? Je to outsider a já mu chtěl dát aspoň záblesk naděje. V mé verzi si tedy nakonec najde dívku, která je samotářka, která také nikam nepatří. Balet je pojmenován právě podle oné panenky Coppélie. Jaká je její role v tomto představení? Coppélia toho sama o sobě nic moc nedělá.

World Media Partners, s.r.o.

Je to jen velmi málo pohyblivá loutka. Je pro Franze přitažlivá zejména svou krásou. Franz je lehkovážný, spíše povrchní mladík, chce s ní flirtovat. Coppélia mu posílá jen vzdušné polibky, to je celé její svádění.

Je to jen krásný nástroj, který v mé verzi řídí Coppélius dálkovým ovladačem. Představení stojí zejména na výkonu tanečnice v roli Svanildy, potažmo Coppélie.

Podle čeho jste vybíral interpretky pro tuto úlohu? Svanilda je krásná postava, je to velmi moderní dívka s jasnými názory, je vtipná, žárlivá i temperamentní. Samozřejmě má také něžné a hezké momenty s Franzem, protože ho má ráda. Prostě úžasná žena smích. Snažím se, aby tanečnice, které tuto postavu tančí, nebyly na jevišti v typicky baletním vzezření, abych tak řekl. Chci, aby si uměly dělat legraci, hrát komedii.

Každá z představitelek, které jsem obsadil, má v sobě něco svého — jedna je spíše energická, druhá něžnější, další zajímavá zase jiným způsobem. Samozřejmě záleží i na fyzickém aspektu, řeči těla, stylu pohybu, to je pro mne také důležité.

Máte pravdu v tom, že na nich stojí celé představení, protože se ze Svanildy proměňují do role Coppélie, což je pro tanečnici velká výzva. Ze zkoušky Coppélie. Foto: Sergei Gherciu. Hudební libreto k originální verzi baletu zkomponoval Léo Delibes — měnil jste ho nějak zásadně?

Ne, vzal jsem vše tak, jak to bylo napsáno. Pouze v jednom případě jsem přehodil pořadí Delibova libreta. Zkomponoval totiž hudbu ke třetímu jednání jako doprovod pro vesnickou oslavu, která se celá točí kolem nového kostelního zvonu. A mně se to zdálo příliš vzdálené od příběhu, který se v baletu odehrává.

Proto jsem hudbu složenou pro tyto scény použil jako hudební doprovod ke svatbě Svanildy a Franze, ke svatební oslavě, setkání Coppélia s jeho budoucí nevěstou a oslavě celé společnosti spolu s Coppéliem.

Myslíte si, že je příběh o Coppélii, který vychází z díla E. A Hoffmanna, pro diváky stále přitažlivý? Coppélia je především pohádka a pohádky jsou nadčasové.

Fungovaly stejně před třemi sty lety jako dnes. Není to skutečný svět a je v něm spousta stereotypů týkajících se mužů i žen takže všichni muži jsou kadeti a dívky jsou z nich nadšené, protože vypadají skvěle v uniformách. Ale pohádky jednoduše občas fungují na stereotypech. Na druhou stranu si nemyslím, že by například postava Svanhildy byla zastaralá. Naopak, je to velmi moderní dívka, která ví, co chce, je temperamentní, odvážná, zvídavá, a umí si udělat z Coppélia legraci, v mé verzi možná více než v jiných.

Jste nejen choreograf, ale také režisér. Mohl byste definovat svůj choreografický slovník a způsob, jímž tvoříte inscenace? V Česku proběhnou v září komunální volby. Termín vyhlásil prezident republiky Miloš Zeman. Komunální volby, jinak také volby do zastupitelstva, se uskuteční společně se senátními volbami. Kdy se konají volby? Jak funguje volební systém?

Kdo může volit a kdo může kandidovat? Čtěte přehledný článek na téma Komunální volby Přečtěte si podrobný speciál, jak volit v komunálních volbách a jaký postup platí pro volby do Senátu.

V obou případech potřebujete volební lístky, které vhodíte do uren ve volebních místnostech. Volební systém a pravidla se však liší. Co jsou volební okrsky a volební obvody. Pojmy se zásadně liší. Přečtěte si, kde najdete volební místnosti a jak v nich volit. Komunální volby v Praze znamenají, že si Pražané volí nové zastupitele. Z volebních výsledků a následných jednání vzejde nový primátor hlavního města Prahy.

Podívejte se, kdo jsou nejvážnější kandidáti na pozici primátora v hlavním městě. Možná vás bude také zajímat, jak funguje volební komise , případně jak se stát jejím členem a jak vysoká bývá obyčejně volební účast.

Na webu E15 vám přineseme i přehled kandidátů do zastupitelstva a výsledky voleb. Ukrajina Prezidentské volby Workspace15 E15 Magazín. Obec Kuks Voleno zastupitelů: 9 Konečné výsledky voleb. Zastupitelé Zastupitelé Za obec Kuks a Kašov. Jiří Beran Pořadí na kandidátce: 1. Jiří Roleček Pořadí na kandidátce: 2.

David Lorenc Pořadí na kandidátce: 8.

Komunální volby Výsledky - Kuks | Ecz

Karel Benček Pořadí na kandidátce: 4. Za lepší soužití v obci Kuks a Kašov. Jan Beran Pořadí na kandidátce: 6. Petr Týfa Pořadí na kandidátce: 1. Václav Lhoták Pořadí na kandidátce: 7. Kuks a Kašov - místo pro život. Tomáš Líbal Pořadí na kandidátce: 2. Pavel Černý Pořadí na kandidátce: 1.

Zobrazit všechny strany. Zdroj dat: ČSÚ. Statutární města ČR - zastupitelstva. Jak se volilo u vás v obci. Batňovice ,. Bernartice ,. Bílá Třemešná ,. Bílé Poličany ,. Borovnice ,.

jak žena flirtuje Zábřeh

Borovnička ,. Čermná ,.

0 / 5